İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencileri projelerini Cube Incubation’da geliştirecek

İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencileri projelerini

Cube Incubation’da geliştirecek

 

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation, İstanbul Gedik Üniversitesi iş birliğiyle Cube Kampüs uygulamasını hayata geçirdi.  Cube Kampüs, İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencilerinin Girişimci Adayı Destekleme Programı Cubeforward kapsamında Cube Incubation’u yerleşke olarak kullanmalarına imkân sağlıyor.   

 

Teknopark İstanbul bünyesinde yer alan Türkiye’nin en büyük kuluçka merkezi olan Cube Incubation, İstanbul Gedik Üniversitesi’nin girişimci öğrencilerine kapılarını açıyor. 

 

Teknopark İstanbul ile İstanbul Gedik Üniversitesi arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolüyle hayata geçirilen Cube Kampüs uygulaması, girişimci öğrencilerin Cube Incubation’u yerleşke olarak kullanmasına imkân tanıyor. Ayrıca öğrenciler, akademik derslerin yanında girişimcilik ekosistemine temas ederek Cube Incubation’da yer alan benzersiz teknolojilerden de yararlanabilecek. 

 

Girişimci Adayı Destekleme Programı Cubeforward ile daha geniş kitlelere ilham olarak Teknopark İstanbul’un 10 odak alanı kapsamında derin teknoloji içeren ve ileride Unicorn olma potansiyeline sahip, nitelikli girişimcilere sürdürülebilir bir şekilde ulaşılması hedefleniyor. Cube Kampüs uygulaması, programın üniversite ayağını oluşturuyor.

 

Muhammet Fatih Özsoy: Bu program girişimci gençler için öncü olacak

 

İstanbul Gedik Üniversitesi ile yapılan iş birliği hakkında açıklamalarda bulunan Teknopark İstanbul Genel Müdürü Muhammet Fatih Özsoy, “Girişimcilik kültürünün beslenmesine katkı sağlayacak adımlar atmayı heyecan ve kararlılıkla sürdüreceğiz. Bugün bu adımlardan birini İstanbul Gedik Üniversitesi ile atıyoruz. Teknopark İstanbul’un gururlarından biri olan Cube Incubation’da oluşturduğumuz girişimci adayı destekleme programı Cubeforward, öğrencilerin liseden üniversiteye kadar olan dönemlerinde girişimcileri geliştirmeyi, girişimlerinde başarılı olabilmeleri için gerekli teorik ve pratik bilgi ile kaynakları sunmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, fikri, projesi olan gençlerimizi girişimci ekosistemine kazandırma yolunda İstanbul Gedik Üniversitesi ile öncü olacağına inandığımız Cube Kampüs programını başlattık. Teknopark İstanbul olarak gençlerimizin teknolojiye olan ilgisini destekleyerek, geleceğin Türkiye’si için güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz.” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x