Elektrikli otomobil devi, yapılmamışı yapıyor!

Nio, son PSP güncellemesiyle otonom Elektrikli otomobil devi, yapılmamışı yapıyor!V şarj sektöründe hızla zirveye tırmanıyor. Bu güncellemeyle Nio elektrikli araçlar, otomatik batarya değişim istasyonu kuyruklarına kendi kendilerine gidebiliyor. Yayınlanan yeni bir videoda, Nio’nun bir EV’sinin gece vakti bir batarya değişim istasyonuna kendi kendine giderek kuyrukta beklediği ve ardından batarya değişimi için alana girdiği görülüyor. Batarya değişimi tamamlandıktan sonra araç yola devam ediyor.

Nio, EV sektöründe birçok yenilikle öncü olmaya devam ediyor. Son yeniliklerinden biri, 3 dakika içinde tamamen bataryayı değiştirebilen otomatik batarya değişim istasyonları. Nio, en dinamik ve yenilikçi EV şarj şirketlerinden biri olmaya devam ediyor ve yeni otonom değişim özelliği bunu gösteriyor. Şirket bu yılın başlarında ilk akıllı telefonunu da piyasaya sürmüştü.

Şu anda Nio’nun 2.000’den fazla batarya değişim istasyonu bulunuyor ve bu istasyonların bazıları enerji devi Shell ile işbirliği kapsamında. Nio’nun batarya değişim istasyonlarının %45’ten fazlası 3.0 nesil mimariyi sunuyor. Bu yenilikçi değişim istasyonları, hızlı ve otonom bir şekilde bataryaların değiştirilmesini sağlıyor.

Elektrikli otomobil devi, yapılmamışı yapıyor!

Yayınlanan videoda sergilenen yeni özellik, Nio EV’lerin son yazılım güncellemesinin bir parçası olan Power Swap on Pilot (PSP) özelliği. PSP güncellemesi, azalan bataryası olan bir aracın, otoyoldan çıktıktan sonra uygun bir değişim istasyonuna erişmesini sağlıyor. Ardından araç kendi kendine bataryasını değiştiriyor ve yolculuğuna devam etmek için değişim istasyonundan ayrılıyor.

Yeni otonom sürüş yazılımı, son varış noktasını ve değişim istasyonu yükünü dikkate alıyor. NT 2.0 platformundaki araçlar, yoldayken optimal ve sorunsuz batarya değişimleri sağlamak için bu özellikten yararlanabilir. Birçok EV üreticisi, sürücüyü giderek daha pasif hale getiren sürücü destek yazılımları geliştiriyor. Tesla’nın Tam Otonom Sürüş (FSD) Beta yazılımı hızla iyileştirilmekte. Nio, yeni batarya değişim otonom işlevselliğiyle otonom devrimin bir parçası olmayı bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x