CHP’de Hatay bilmecesi

31 Mart yerel seçimleri öncesi CHP’de en çok konuşulan illerden biri de Hatay oldu. Depremden en çok etkilenen bölgelerden olan Hatay’da vatandaşın Lütfü Savaş’a tepkileri gündemdeyken CHP, Hatay’da yola Lütfü Savaş’la devam edceceğini açıklamıştı. Gelen tepkiler üzerine CHP’den art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Her fırsatta Lütfü Savaş’ı adaylıktan çekebileceklerini ifade eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Birgün’e verdiği röportajda Lütfü Savaş için anket yaptırmaya devam ettiklerini ve “Daha iyi bir alternatif” sunulması halinde adayın değişebileceğini söyledi.

SAVAŞ’IN ADAYLIĞI ÇEKİLEBİLİR

Lütfü Savaş’ın anketlerde öne çıktığının altını çizen Özel, “Aday gösterildikten sonra da sürekli ölçtürüyoruz. Yeni bir ölçüm daha gerçekleştireceğiz. Bir alternatif bulunursa Savaş’ın adaylığı çekilebilir” diye konuştu.

Lütfü Savaş’a yönelik sosyal medyadan yükselen protestolara kulak verildiğini belirten Özgür Özel, “Hatay’da arayış içinde olduk. Anketlerde Lütfü Savaş çıktığı için ve ankette sorulan isimlerden hiçbiri Savaş kadar kabul görmediği için onu aday gösterdik” dedi.

Savaş’ın adaylığının ilanının ardından 10 günde bir ölçüm gerçekleştirildiğini ifade eden Özel, şunları söyledi:

“Hatay’daki sesi de duymak istiyoruz. Sosyal medya ve Hatay dışından gelen tepkiler elbette ki önemli. Hatay’a gittiğimizde protestoların yüzde 99’unun iktidara yönelik olduğunu gördük. Elbette Savaş’a yönelik protestolar da vardı. Savaş’ı protesto edenler arasında organik Hataylılar da vardı ama o grupları organize eden insanlar da vardı.

ARADIĞINIZ LÜTFÜ SAVAŞ’A ULAŞILAMIYOR

Gelişmeler üzerine aradığımız Lütfü Savaş’a hiçbir şekilde ulaşılamıyor. Lütfü Savaş sessiz kalarak sürecin nasıl ilerleyeceğini görmeye çalışıyor.

GÖKHAN ZAN’DAN CHP TEKLİFİ

Gökhan Zan’ın, İYİ Parti’den ayrıldıktan sonra kendisiyle görüştüğünü ifade eden Özgür Özel, “Arsuz için talepte bulunarak Lütfü Savaş ile uyumlu çalışabileceğini söyledi. Sonuç olarak biz Zan’ı aday göstermedik. Şimdi Zan, TİP’in Hatay adayı oldu, hayırlı olsun. Ama CHP’nin adayına karşı kullandığı dil doğru bir dil değildir.” dedi.

odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x