Bu Altcoin, Web3 Devinden Yatırım Aldı: Fiyatı Yükseliyor!

Web3 yatırım firması Animoca Brands, TON Blockchain protokolüne yatırım yapacak. Ayrıca, platformda GameFi geliştirmeyi hedeflediği için en büyük doğrulayıcısı olacak. Bu gelişmeye TON fiyatı olumlu tepki verdi. Altcoin, zayıf piyasa görünümüne rağmen yükseliş kaydetti.

Animoca Brands TON’a yatırım yaptı, altcoin fiyatı yükselişe geçti

Web3 yatırım firması Animoca Brands, The Open Network (TON) Blockchain’deki en büyük doğrulayıcı olmaya hazırlanıyor. Ayrıca, mesajlaşma uygulaması Telegram’ın 800 milyon kullanıcısına Blockchain tabanlı oyunlar sunmayı planlıyor. Animoca’nın yatırımının değeri henüz net değil. Bununla birlikte, yatırımın bir kısmının doğrudan doğrulayıcı anlaşmasının bir parçası olarak staked TON’a yapıldığı anlaşılıyor. Bu gelişmenin ardından TON fiyatı kuzeye doğru bir hamle yaptı. Altcoin, basın zamanında, günlük bazda %2,28 artışla 2,47 dolardan işlem görüyordu.

TON günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Taraflar işbirliğinden ne yarar sağlayacak?

Animoca, altcoin projesinin daha geniş ekosistemi üzerinde kapsamlı bir pazar araştırması yürüttü. Ayrıca, platformun kripto para birimi ve GameFi’nin benimsenmesini sağlama yeteneğine odaklandı. Firma, TON Blockchain’e dayalı bir oyun altyapısı projesi olan TON Play’i stratejik olarak desteklemeyi planlıyor. Altyapı, oyun uygulamalarının TON üzerine inşa edilmesine ve Telegram’da başlatılmasına ve hatta mevcut web tabanlı oyunların mesajlaşma uygulamasına taşınmasına olanak tanıyor.

Ton Play, geliştiricilerin web uygulaması ve kullanıcıların bir mobil oyun kataloğuna göz atmasına olanak tanıyan mobil uygulamanın PlayDeck botu aracılığıyla yaklaşık 800 milyon Telegram kullanıcısına oyun sunmasını sağlayacak. Bu arada Animoca, 400’den fazla Web3 projesinden oluşan bir portföye sahip. Şimdi, bunlardan bazılarını Telegram’a taşıma olasılığını da araştıracak. Animoca Brands Research ayrıca TON Blockchain, TON DNS, TON Storage ve TON Sites dahil olmak üzere TON’un açık internet ekosisteminden çeşitli ölçümleri bir araya getiren kendi TON Analytics Dashboard’unu geliştirdi.

Animoca Brands Research, TON ekosisteminin temel ağlarını izleyen canlı bir gösterge tablosu oluşturdu. Kaynak Animoca Brands

Bu altcoin projesi, Web3’ü ana akım haline getirmeye çalışıyor

TON Vakfı büyüme direktörü Justin Hyun, Animoca tarafından sağlanan araştırma raporlarının, Web3 işlevselliğini Telegram kullanıcılarının günlük deneyimlerine aşılamada önemli bir rol oynayacağını söyledi. Animoca Brands kurucu ortağı Yat Siu, TON’a yapılan yatırım hakkında bazı açıklamalar yaptı. Siu, yatırımın Web2’den Web3‘e geçişi ve benimsenmeyi teşvik etme çabalarıyla uyumlu olduğunu kaydetti. Bu bağlamda Siu, şu yorumu paylaştı:

Ağın doğrulamasında yer almak, Web3’ü ana akım haline getirmeye çalışan TON projesinin arkasındaki vizyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine olan inancımızın altını çiziyor.

Siu, Animoca’nın TON ekosistemi içinde oyunlar için önemli bir büyüme potansiyeli tespit ettiğini belirtti. Ayrıca, önümüzdeki birkaç yıl içinde TON tabanlı oyunların geliştirilmesini amaçladığını da sözlerine ekledi. Gelişmelerden haberdar olmak için Kriptokoin.com’u takip etmeyi unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x