Açıklamaları Portekiz’de ses getirdi! Benfica’da Orkun Kökçü krizi

Milli futbolcu Orkun Kökçü’nün Hollanda basınına verdiği röportajda Benfica ve Roger Schmidt’le ilgili kullandığı sözler kulüpte tartışmalara yol açtı.

NTV Spor’un A Bola’dan aktardığına göre, kulübün Orkun Kökçü’nün söylemiş olduğu sözler nedeniyle rahatsızlık duyduğu ve bu nedenle ceza verebileceği belirtildi.

Benfica’nın Orkun’a para cezası verebileceği kaydedilen haberde Orkun’un bundan sonraki süreçte kadrodaki rolü de tartışma uyandırdı.

Alman teknik direktör Roger Schmidt, Casa Pia maçı öncesinde yaptığı açıklamada konuyla ilgili Orkun Kökçü ile konuşacağını söylemişti.

ORKUN KÖKÇÜ NE DEMİŞTİ?

Hollanda basınında De Telegraaf’a açıklamalarda bulunan milli futbolcu, takımdaki rolünden memnun olmadığını söylemişti.

Orkun Kökçü açıklamasında, “Beklediğim bu değildi. Geçen yaz transfer döneminde çok fazla şey yaşandı. Bunun kariyerimde her alanda gelişebilmek için atacağım en iyi adım olduğunu düşünüyordum. Ama bu sadece kısmen gerçekleşti” ifadelerini kullandı.

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM”

Roger Schmidt’le ilgili de değerlendirmeler yapan 23 yaşındaki oyuncu, “Schmidt beni birçok göreve çok fazla bağlıyor. Eğer benden gerçekten yararlanmak istiyorsanız buna gerek yok. Benfica için çok daha fazlasını yapabilirim. Hayal kırıklığına uğradım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x